Imprimare
Înapoi la: Cabluri de acces pentru abonați cu fibră optică
Cabluri de acces pentru abonați cu fibră optică

Cablu de acces pentru abonat OKAD-MM (DD)

1__1581332657_230
2__1581332657_531
Evaluare: Nu a fost evaluat încă
Cod produs:
Ai intrebari sau ai nevoie de asistenta pentru finalizarea comenzii ?
Trimite mail la : adresa@e.mail
Disponibilitate: Stoc epuizat

Aplicatii

Montaj in regim suspendat pe liniile de comunicație, liniile de transport electric urbane, stâlpii de iluminat urban, între clădiri și structuri; linii închiriate pentru clădiri și structuri.
Cablul oferă rezistența și flexibilitatea necesară pentru instalarea în interior. Acest cablu oferă parametri stabili și fiabili de transmitere a datelor.

Design tipic

Structura cablurilor

1. Fibre optice ITU-T G.652 D.
2. Elemente de rezistenta mecanica din otel.
3. Element suplimentar de rezistenta mecanica din otel.
4. Manta din polimer non-halogen ignifug (Png-HF).

Opțiuni de execuție

1. Fibra optica: monomod - ITU-T G.657; - multimod OV ITU-T G.651.1; IEC 60793-2-10.
2. Elemente de rezistenta mecanica - bară din fibră de sticlă sau sârmă de oțel.
3. Element de rezistenta suplimentar - bară din fibră de sticlă sau sârmă de oțel.
4. Mantaua din polimer Png-HF nu răspândește combustia (fără halogen).

Standarde / Specificații

TU U1 27.3-05758730-083: 2013
IEC 60332-1-2 IEC 60793-1-1 IEC 60793-1-1 IEC 60793-1-20
IEC 60793-1-21 IEC60793-1-22 IEC 60793-1-40 IEC 60793-1-43
IEC 60793-1-44 IEC 60793-1-41 IEC 60793-1-42
IEC 60793-2 IEC 60793-1-45 IEC 60794-1-1 IEC 60794-1-2 IEC 60794- 3
IEC 60794-3-10 IEC 60794-3

Principalele caracteristici tehnice și operaționale

 

Coeficientul maxim de atenuare individuală, dB / km: - 1310nm / 1550 nm 0,36 / 0,22
Coeficientul de dispersie cromatică, ps / (nm * km): - 1310 nm / 1550 nm 3,5 / 18
Tipul FO ITU-T G.657; ITU-T G.652 D; ITU-T G.651.1; IEC 60793-2-10
Raza de încovoiere minimă, mm cel puțin 20 de diametre nominale ale cablului
Forța de zdrobire admisă, N / 100 mm 1000
Forța de tracțiune admisibilă, kN 0,5 și 1,0
Intervalul de temperatură de operare și instalare -40 ° С - +60 ° С

 

marcare

 

  Marcarea cablului: cod, nume producator (PJSC Odeskabel), anul fabricației, indicator de lungime - zzzz m
  Bazat pe DIN VDE 0888: A / JE-HT-2 E9 / 125

 

Nomenclatura și caracteristicile dimensionale în masă

 

Numărul de FO în cablu, buc. Codul construcției Marca de cablu Diametrul cablului mm Greutatea cablului kg / km
2 89647202 OKAD-MM (1,0) Png .... 2E7 5,5x2,0 ± 0,2 19
2 8762002 OKAD-MD (1,0) Png .... 2E7 5,5x2,0 ± 0,2 16
2 8762003 OKAD-DD (1,0) Png .... 2E7 6,2x2,7 ± 0,2 16
4 89642204 OKAD-MM (1,0) Png .... 4E7 6,2x2,7 ± 0,2 25
4 8762004 OKAD-MD (1,0) Png .... 4E7 6,2x2,7 ± 0,2 23
8 89642208 OKAD-MM (1,0) Png .... 8E7 6,2x2,7 ± 0,2 26